Хајлајтс и голови од Ерменија vs Данска

Во рамките на Квалификации за Светско првенство – Европа се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Ерменија и гостинот Данска, во Понеделник, 4 Септември 2017.

Публиката имаше можност да види 5 гола, од кои 1 завршија во мрежата на Данска додека 4 завршија во мрежата на Ерменија. Тоа резултираше три бода и убаво патување дома за Данска. Конечниот резултат беше 4-1 за гостинскиот тим.

Видете ги најдобрите шанси и голови во хајлајтсот од натпреварот.

[evp_embed_video url=”http://cdn-e2.streamable.com/video/mp4/ed5ss_1.mp4?token=1505760514_317e466d07b0afc682c9dd8e226661419b572ba8″ class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

На casinobonus.mk најди ги најдобрите бонуси игратис спинови на најдобрите онлајн казина.