Хајлајтс и голови од Унгарија vs Португалија

во Недела, 3 Септември, Унгарија на домашен терен играше против Португалија во рамките на Квалификации за Светско првенство – Европа.

Натпреварот беше израмнет, една шанса Португалија претвори во гол, и тоа беше доволно за победа од 1:0 и разочарување на домашните навивачи.

Видете ги најдобрите шанси и голови во хајлајтсот од натпреварот.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/layp4.mp4?token=1504474557-39iLQfpnvjanxIJfRAxZQcfs%2F93I97xTiiSXRZgce2g%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Види ги казино рецензиите за најдобрите казина достапни за Македонци.