Хајлајтс и голови од Франција vs Луксембург

Во Недела, 3 Септември 2017, Луксембург му гостуваше на Франција во рамките на Квалификации за Светско првенство – Европа.

Ниту Франција ни Луксембург не постигнаа гол на натпреварот.

Натпреварот заврши без голови, а најдобрите моменти и акции можете да ги видите на видео хајлајтсот на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/ri1h8.mp4?token=1504476281-x7%2FURqMnRApwOzYiSLZrO4R3OYDHbhcFJ3h85iTZ1rk%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Прочитајте ја рецензија на обложувалницата на Bet365