Хајлајтс и голови од Египет vs Уганда

Египет го пречека Уганда во Вторник, 5 Септември.

Уганда не успеа да го совлада противничкиот голман, додека Египет успеа тоа да го направи точно еднаш, што беше доволно за победа од 1:0.

Проверете ги најдобрите моменти од натпреварот во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/4p0fg.mp4?token=1504645457-Kwh0bqRJ2Z8RkkGc%2BouU2O3uOSKDxmse%2BcsmDhj5vQM%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Спремете се за следниот натпревар во CAF – World Cup – Qual. и проверете ги одличните типови на kladenje.mk