Фарски острови vs Андора голови и хајлајтс

Во Недела, 3 Септември, во рамките на Квалификации за Светско првенство – Европа се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Фарски острови и гостинот Андора.

Натпреварот беше израмнет, една шанса Фарски острови претвори во гол, и тоа беше доволно за победа од 1:0.

Најдобрите моменти од натпреварот меѓу Фарски острови и Андора погледнете ги на хајлајтсот на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cdn-e2.streamable.com/video/mp4/0k849.mp4?token=1505675596_9c1209943ed0d54c4ab02bcd13856f31e8488197″ class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

бонуси информации на најдобрите обложувалници можеш да најдеш само на kladenje.mk