Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Грција и Белгија

Во Недела, 3 Септември 2017, Белгија му гостуваше на Грција во рамките на Квалификации за Светско првенство – Европа.

Двата тима постигнаа голови на натпреварот, но на разочарување на домашната публика Белгија постигна два, додека Грција успеа да постигне само еден гол, па поради тоа го загуби натпреварот со 2:1.

На натпреварот помеѓу Грција и Белгија имаше доста акции и истите можете да ги погледнете во хајлатсот од натпреварот подолу.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/lnk6q.mp4?token=1504474974-YpW1LZXoRLLEjmXrdbO925RfSDLzgLfjPA2slOyczXw%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Посети ја kladenje.mk и информирај се за најновите бонуси.