Хајлајтс и голови од Естонија vs Кипар

Естонија и Кипар одиграа натпревар во рамките на Квалификации за Светско првенство – Европа, во Недела, 3 9 2017.

Одбраната на Естонија одлично ја заврши работата и не беше совладана ниту еднаш. Па голот кој го постигна Естонија беше доволен за победа од 1:0.

Во видео хајлајтсот од натпреварот помеѓу Естонија и Кипар можете да ги видите најдобрите моменти, акции и голови.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/wk3gd.mp4?token=1504465972-CfcUUPwrnox%2Fej0Qqd%2Fhbp6gUHiiZ%2FfoHBBsWtBRri0%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Сите информации за кладење на едно место – kladenje.mk