Брег на Слонова коска vs Габон голови и хајлајтс

Во Вторник, 5 Септември 2017, Габон му гостуваше на Брег на Слонова коска во рамките на CAF – World Cup – Qual..

Натпреварот беше возбудлив, со многу шанси, гостинскиот тим, Габон, успеа да реализира две, додека Брег на Слонова коска само една, па поради тоа го загуби натпреварот со 2:1.

Тука видете ги сите голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Брег на Слонова коска и Габон.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/ifw4j.mp4?token=1504644820-snDZzyfsgiItz1%2F2BM49muwpzBE6fcNkP48LVt0uNio%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

На casinobonus.mk најди ги најдобрите бонуси игратис спинови на најдобрите онлајн казина.