Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Тринидад и Тобаго и Хондурас

Тринидад и Тобаго на својот стадион го пречека Хондурас во рамките на CONCACAF World Cup – Qual., во Сабота, 2 9.

Двата тима постигнаа голови на натпреварот, но на разочарување на домашната публика Хондурас постигна два, додека Тринидад и Тобаго успеа да постигне само еден гол, па поради тоа го загуби натпреварот со 2:1.

На оваа страна можете да ги погледнете головите, акциите од натпреварот помеѓу Тринидад и Тобаго и Хондурас.

[evp_embed_video url=”http://cdn-e2.streamable.com/video/mp4/tszw3.mp4?token=1505562298_cc4d216d9e9eb734c43204a277e45f6def2b9ecd” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Спремете се за следниот натпревар во CONCACAF World Cup – Qual. и проверете ги одличните типови на kladenje.mk