Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Замбија и Алжир

Замбија и Алжир одиграа натпревар во рамките на CAF – World Cup – Qual., во Сабота, 2 9 2017.

Двата тима имаа многу шанси за гол, но Замбија успеа 3 да ги претвори во гол, додека Алжир искористи само 1 шанси. Тоа резултираше со победа на Замбија со точен резултат 3-1.

На оваа страна можете да ги прегледате најдобрите инсерти од натпреварот помеѓу Замбија и Алжир.

[evp_embed_video url=”http://cdn-e2.streamable.com/video/mp4/j8me8.mp4?token=1505581429_e745ba8beaa78b88b15699da97446bbf532e111b” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Kadenje.mk ви ги нуди сите информации за онлајн кладење во Македонија. Одлични предлог типови и рецензија на обложувалници, бонуси.