Грузија vs Република Ирска голови и хајлајтс

Во Сабота, 2 Септември, Грузија го пречека Република Ирска во рамките на Квалификации за Светско првенство – Европа меч.

Двата тима го пронајдоа патот кон противничкиот гол, но натпреварот заврши без победник.

Видете ги сите хајлајтси и голови во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cdn-e2.streamable.com/video/mp4/ubywa.mp4?token=1505588647_eb81c9de7af57643e5a3cb5b2813298eefa84a1c” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Прочитајте ја рецензија на обложувалницата на Bet365