Хајлајтс и голови од Хуеска vs Селта Виго

Во рамките на Ла Лига се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Хуеска и гостинот Селта Виго, во Среда, 3 Април 2019.

Натпреварот помеѓу Хуеска и Селта Виго беше одличен за гледање. Секој тим постигна по 3 гола, па натпреварот заврши нерешено.

На оваа страна можете да ги погледнете головите, акциите од натпреварот помеѓу Хуеска и Селта Виго.

бонуси информации на најдобрите обложувалници можеш да најдеш само на kladenje.mk