Хајлајтс и голови од Емен vs Ајакс

Емен и Ајакс одиграа натпревар во рамките на Ередивизија, во Среда, 3 4 2019.

Публиката имаше можност да види 7 гола. Сепак Емен беше послаб противник, постигна само 2 гола, додека Ајакс постигна 5 гола и победи со точен резултат 5-2.

На оваа страна можете да ги прегледате најдобрите инсерти од натпреварот помеѓу Емен и Ајакс.

Најди ги најдобрите казино бонуси на casinobonus.mk