Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Вест Хем Јунајтед и Евертон

Вест Хем Јунајтед и Евертон одиграа натпревар во рамките на Премиер лига, во Сабота, 30 3 2019.

Евертон одлично ги искористи создадените шанси и постигна два гола. Вест Хем Јунајтед не успеа да постигне ниту еден гол и му дозволи на гостинскиот тим да ги освои трите бода со при резултат 2:0.

Видете ги најдобрите шанси и голови во хајлајтсот од натпреварот.

[evp_embed_video url=”http://cdn-b-east.streamable.com/video/mp4-mobile/fhn3b.mp4?token=_0TjE4gtA7270mlihUTN6Q&expires=1553986895″ class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Спремете се за следниот натпревар во Премиер лига и проверете ги одличните типови на kladenje.mk