Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Депортиво Алавес и СД Еибар

Во Сабота, 9 Март, Депортиво Алавес го пречека СД Еибар во рамките на Ла Лига меч.

Двата тима го пронајдоа патот кон противничкиот гол, но натпреварот заврши без победник.

Сите акции, голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Депортиво Алавес и СД Еибар.

[evp_embed_video url=”http://cdn-b-east.streamable.com/video/mp4-mobile/4cujs.mp4?token=zxvkhJcDXGOZWbKnlSMKPw&expires=1552176148″ class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Види ги коефициентите што ги нуди Bet365 на kladenje.mk