Саутемптон vs Фулам голови и хајлајтс

Во рамките на Премиер лига се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Саутемптон и гостинот Фулам, во Среда, 27 Февруари 2019.

Одбраната на Саутемптон одлично ја заврши работата и не беше совладана ниту еднаш, а напаѓачите на Саутемптон постигнаа два гола. Натпреварот заврши со победа од 2:0 на [%HOMETEAM %].

На натпреварот помеѓу Саутемптон и Фулам имаше доста акции и истите можете да ги погледнете во хајлатсот од натпреварот подолу.

[evp_embed_video url=”http://cdn-b-east.streamable.com/video/mp4-mobile/gqzp1.mp4?token=p-yPh4FlDuIAZ5YStD70eg&expires=1551315802″ class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Прочитајте ја рецензијата за обложувалницата 1xbet на следниов линк 1xbet.