Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Манчестер Сити и Вест Хем Јунајтед

Во Среда, 27 Февруари 2019, Вест Хем Јунајтед му гостуваше на Манчестер Сити во рамките на Премиер лига.

Натпреварот беше израмнет, една шанса Манчестер Сити претвори во гол, и тоа беше доволно за победа од 1:0.

На натпреварот помеѓу Манчестер Сити и Вест Хем Јунајтед имаше доста акции и истите можете да ги погледнете во хајлатсот од натпреварот подолу.

[evp_embed_video url=”http://cdn-b-east.streamable.com/video/mp4/db4aq.mp4?token=vFKWMN0g7Flw22rmKklCgQ&expires=1551314876″ class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Одлични коефициенти од 1xbet, провери ги и спореди ги на kladenje.mk