Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Челзи и Тотенхем Хотспур

Во Среда, 27 Февруари, Челзи го нагости Тотенхем Хотспур во рамките на Премиер лига натпревар.

Одбраната на Челзи одлично ја заврши работата и не беше совладана ниту еднаш, а напаѓачите на Челзи постигнаа два гола. Натпреварот заврши со победа од 2:0 на [%HOMETEAM %].

На оваа страна можете да ги прегледате најдобрите инсерти од натпреварот помеѓу Челзи и Тотенхем Хотспур.

Добиј ги најновите совети за кладење за Премиер лига.