Хајлајтс и голови од Леванте vs Ваљадолид

Во Недела, 20 Јануари, Леванте го нагости Ваљадолид во рамките на Ла Лига натпревар.

На натпреварот имаше точно 2 гола, и двата ги постигна Леванте. Тоа резултираше со победа на Леванте од 2:0.

Сите акции, голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Леванте и Ваљадолид.

Сите информации за кладење на едно место – kladenje.mk