Хајлајтс и голови од Рајо Ваљекано vs Реал Сосиедад

Рајо Ваљекано го пречека Реал Сосиедад во Недела, 20 Јануари.

Двата тима, Рајо Ваљекано и Реал Сосиедад по два пати го погодија противничкиот гол, па после последниот свиреж на судијата, резултатот беше 2:2.

Тука видете ги сите голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Рајо Ваљекано и Реал Сосиедад.

Спремете се за следниот натпревар во Ла Лига и проверете ги одличните типови на kladenje.mk