Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Вердер Бремен и Келн

Вердер Бремен го пречека Келн во Понеделник, 12 Март.

Двата тима имаа многу шанси за гол, но Вердер Бремен успеа 3 да ги претвори во гол, додека Келн искористи само 1 шанси. Тоа резултираше со победа на Вердер Бремен со точен резултат 3-1.

На оваа страна можете да ги прегледате најдобрите инсерти од натпреварот помеѓу Вердер Бремен и Келн.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4-mobile/6gogs.mp4?token=1520895556-G%2BJGqzUUpQgwz4L7y8FLlS%2BuUv5kPOpsIm9WJTjChmc%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Добиј ги најновите совети за кладење за Бундеслига.