Депортиво Алавес vs Реал Бетис голови и хајлајтс

Во Понеделник, 12 Март 2018, Реал Бетис му гостуваше на Депортиво Алавес во рамките на Ла Лига.

Возбудлив натпревар со многу голови на двете страни, но Реал Бетис успеа да постигне повеќе голови, забележа победа со резултат 3-1 и ги однесе трите бода дома.

Тука можете да ги гледате хајлајтсите и головите.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4-mobile/7hj9d_1.mp4?token=1520895045-B5l3I9JRcWE82hgh7cFvpUZTP5TC4ct%2BDYIzU8%2FJsLE%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

бонуси информации на најдобрите обложувалници можеш да најдеш само на kladenje.mk