Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Вилем 2 и ПСВАјндховен

Во Сабота, 10 Март, Вилем 2 на својот стадион го пречека ПСВАјндховен во рамките на Ередивизија.

На натпреварот беа постигнати 5 гола, но сите ги постигна Вилем 2, па ПСВАјндховен го загуби мечот со резултат 5-0.

Во ова видео можете да ги прегледате клучните моменти од натпреварот помеѓу Вилем 2 и ПСВАјндховен.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4-mobile/ordeu.mp4?token=1520718071-W36YBApteDN6L97ue8UNWCJepaKr%2Boweey1vs3sbnA4%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Види ги казино рецензиите за најдобрите казина достапни за Македонци.