Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Квинс Парк Ренџерс и Сандерленд

Квинс Парк Ренџерс на својот стадион го пречека Сандерленд во рамките на Чемпионшип, во Сабота, 10 3.

Квинс Парк Ренџерс постигна само еден гол, но тој беше доволен за победа бидејќи ја зачува сопствената мрежа.

Во ова видео можете да ги прегледате клучните моменти од натпреварот помеѓу Квинс Парк Ренџерс и Сандерленд.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4-mobile/m2xkt.mp4?token=1520723007-dWjsiFWr5PovyvUetR%2BRemndQIoTOcoO5hXqzDBgFGw%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Добиј ги најновите совети за кладење за Чемпионшип.