Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Малага и Барселона

Во Сабота, 10 Март, Малага на својот стадион го пречека Барселона во рамките на Ла Лига.

Барселона одлично ги искористи создадените шанси и постигна два гола. Малага не успеа да постигне ниту еден гол и му дозволи на гостинскиот тим да ги освои трите бода со при резултат 2:0.

Во ова видео можете да ги прегледате клучните моменти од натпреварот помеѓу Малага и Барселона.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4-mobile/xtsxw.mp4?token=1520720139-mntTe4Bl6fpIuxjRDjSAenQyXLcJCFN5fjYygf3R8qk%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Сите информации за кладење на едно место – kladenje.mk