Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Гингамп и Ница

Во Недела, 11 Март, Гингамп на својот стадион го пречека Ница во рамките на Лига 1.

Нападите на двата тима фукционираа добро, но нападот на Гингамп беше помалку ефикасен и го загуби натпреварот со резултат 5-2.

На оваа страна можете да ги погледнете головите, акциите од натпреварот помеѓу Гингамп и Ница.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4-mobile/pqcbl.mp4?token=1520789821-CQAHjZPM2dYj2HEsDW38DMkdXFnk8ma%2BgH8YPW0kllQ%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Види ги казино рецензиите за најдобрите казина достапни за Македонци.