Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу МСВ Дуизбург и Фортуна Дизелдорф

МСВ Дуизбург го пречека Фортуна Дизелдорф во Недела, 11 Март.

Двата тима постигнаа голови на натпреварот, но на разочарување на домашната публика Фортуна Дизелдорф постигна два, додека МСВ Дуизбург успеа да постигне само еден гол, па поради тоа го загуби натпреварот со 2:1.

Тука видете ги сите голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу МСВ Дуизбург и Фортуна Дизелдорф.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4-mobile/oqqka.mp4?token=1520790558-wxY3xb93Szk4mbE0vf8BjCVYTrtvM6tk1Cu50s4LIj4%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Види ги коефициентите што ги нуди Bet365 на kladenje.mk