Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Атлетико Мадрид и Селта де Виго

Атлетико Мадрид и Селта де Виго одиграа натпревар во рамките на Ла Лига, во Недела, 11 3 2018.

Натпреварот изобилуваше со голови и беа постигнати точно 3 гола, но сите во мрежата на Селта де Виго. Тоа резултираше со победа на Атлетико Мадрид од 3-0.

Најдобрите моменти од натпреварот меѓу Атлетико Мадрид и Селта де Виго погледнете ги на хајлајтсот на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4-mobile/760ed.mp4?token=1520793366-kamcf%2FcYYFyx37GvI4p%2BilJI17H5FFcAgxsdZxxMGws%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Спремете се за следниот натпревар во Ла Лига и проверете ги одличните типови на kladenje.mk