Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Ајакс и Херенвен

во Недела, 11 Март, Ајакс на домашен терен играше против Херенвен во рамките на Ередивизија.

Публиката имаше можност да види 5 гола, од кои 1 завршија во мрежата на Ајакс додека 4 завршија во мрежата на Херенвен. Тоа резултираше со победа на Ајакс со точен резултат 4-1.

Сите шанси, акции и голови во хајлајтсот од натпреварот подолу на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4-mobile/n9tcd.mp4?token=1520786110-ITFKz8jO5dt3p0wLY4wujiMZBmar6fq5fo%2BUgrmulP4%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Прочитајте ја рецензија на обложувалницата на Bet365