Хајлајтс и голови од Јувентус vs Удинезе

Во Недела, 11 Март, во рамките на Серија А се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Јувентус и гостинот Удинезе.

Јувентус одлично ги искористи создадените шанси и постигна два гола. Удинезе не успеа да постигне ниту еден гол, па натпреварот заврши со точен резултат 2:0.

Во ова видео можете да ги прегледате клучните моменти од натпреварот помеѓу Јувентус и Удинезе.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4-mobile/xxl75.mp4?token=1520786650-6L7pXdPO4y%2F9brmNW1C5nyM66gmnPeb%2FLKgO1UbDbLw%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Посети ја kladenje.mk и информирај се за најновите бонуси.