Страсбург Алсаче vs Монако голови и хајлајтс

Во Петок, 9 Март, Страсбург Алсаче го нагости Монако во рамките на Лига 1 натпревар.

Возбудлив натпревар со многу голови на двете страни, но Монако успеа да постигне повеќе голови, забележа победа со резултат 3-1 и ги однесе трите бода дома.

Најдобрите моменти од натпреварот меѓу Страсбург Алсаче и Монако погледнете ги на хајлајтсот на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4-mobile/3ha4r.mp4?token=1520635638-MxPBRys3EOqxFhIbIM0XGonb3gJW%2F2IEvqmTzbQKfP8%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Прочитајте ја рецензија на обложувалницата на Bet365