Жирона ФК vs Депортиво Ла Коруња голови и хајлајтс

Жирона ФК на домашен терен играше против Депортиво Ла Коруња во рамките на Ла Лига, во Петок, 9 Март.

Одбраната на Жирона ФК одлично ја заврши работата и не беше совладана ниту еднаш, а напаѓачите на Жирона ФК постигнаа два гола. Натпреварот заврши со победа од 2:0 на [%HOMETEAM %].

Сите шанси, акции и голови во хајлајтсот од натпреварот подолу на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4-mobile/bzlfb_1.mp4?token=1520636520-Smdbf0%2B8OBMFUi6c8SwaJVlcaZhgAEalFVZE%2BxTnr18%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Ти треба помош каде да се обложуваш? Спореди ги кладилниците на kladenje.mk