Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Мајнц 05 и Шалке 04

Мајнц 05 на својот стадион го пречека Шалке 04 во рамките на Бундеслига, во Петок, 9 3.

Натпреварот беше израмнет, една шанса Шалке 04 претвори во гол, и тоа беше доволно за победа од 1:0 и разочарување на домашните навивачи.

Тука видете ги сите голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Мајнц 05 и Шалке 04.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4-mobile/ik8ma.mp4?token=1520636562-hZlLyX2bv0NKNfXscBCbEO3B7F4mOhyfrzIfNsItBv0%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Одлични коефициенти од 1xbet, провери ги и спореди ги на kladenje.mk