Хајлајтс и голови од Севиља vs Валенсија

во Сабота, 10 Март, Севиља на домашен терен играше против Валенсија во рамките на Ла Лига.

Публиката иако можеше да види возбудлив натпревар на кој беа постигнати 2 гола, не уживаше во натпреварот бидејќи и двата беа во мрежата на Севиља. Тоа резултираше со победа и три бода за Валенсија при резултат од 2:0.

На оваа страна можете да ги погледнете головите, акциите од натпреварот помеѓу Севиља и Валенсија.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4-mobile/9gaoq.mp4?token=1520707900-a1tnPmHfvwnf%2B8x7eArMk66xMYZr0ZfjBN42kz0yams%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Добиј ги најновите совети за кладење за Ла Лига.