Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Гројтер Фурт и Кајзерслаутерн

Гројтер Фурт го нагости Кајзерслаутерн во рамките на 2ра Бундеслига меч, во Сабота, 10 Март 2018.

Кајзерслаутерн успеа да постигне еден гол, но нивниот голман капитулираше два пати.Тоа резултираше со победа на Гројтер Фурт од 2:1.

Најдобрите моменти од натпреварот меѓу Гројтер Фурт и Кајзерслаутерн погледнете ги на хајлајтсот на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4-mobile/ty23n.mp4?token=1520707634-ZLnN4TIscd20iQxk%2FjFJdUtDvD1zaFEFlo68EWM7Jdk%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

бонуси информации на најдобрите обложувалници можеш да најдеш само на kladenje.mk