Хајлајтс и голови од Њукасл Јунајтед vs Саутемптон

Њукасл Јунајтед го нагости Саутемптон во рамките на Премиер лига меч, во Сабота, 10 Март 2018.

Натпреварот изобилуваше со голови и беа постигнати точно 3 гола, но сите во мрежата на Саутемптон. Тоа резултираше со победа на Њукасл Јунајтед од 3-0.

Во ова видео можете да ги прегледате клучните моменти од натпреварот помеѓу Њукасл Јунајтед и Саутемптон.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4-mobile/1v30e.mp4?token=1520701299-GJG7KTTuCKGjpJ7OqlddQzsZKvSiXTFJcPrUENncP8w%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Обложувалници, рецензии, типови проверете ги најдобрите на kladenje.mk