Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Хановер 96 и Аугсбург

Во рамките на Бундеслига се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Хановер 96 и гостинот Аугсбург, во Сабота, 10 Март 2018.

Публиката имаше можност да види 4 гола, од кои 1 завршија во мрежата на Аугсбург додека 3 завршија во мрежата на Хановер 96. Тоа резултираше три бода и убаво патување дома за Аугсбург. Конечниот резултат беше 3-1 за гостинскиот тим.

Проверете ги најдобрите моменти од натпреварот во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4-mobile/34y8d.mp4?token=1520703527-VulEzFnehILt4pcZnssWQ%2FEwcuHbh47oZxTcyfT2HGg%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Прочитајте ја рецензијата за обложувалницата 1xbet на следниов линк 1xbet.