Хајлајтс и голови од Гетафе vs Леванте

Во рамките на Ла Лига се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Гетафе и гостинот Леванте, во Сабота, 10 Март 2018.

Леванте имаше убаво гостување кај Леванте, постигна само еден гол, но тој беше доволен за победа бидејќи ја зачува сопствената мрежа, односно домаќинот не постигна гол.

Тука видете ги сите голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Гетафе и Леванте.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4-mobile/f9xpo.mp4?token=1520714022-%2BOFHE8dyWDJDcUArjnwHLDTBAVwBueA9hn%2BSM%2FWpYCE%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Одлични коефициенти од 1xbet, провери ги и спореди ги на kladenje.mk