Баер Леверкузен vs Борусија Менхенгладбах голови и хајлајтс

Во Сабота, 10 Март, Баер Леверкузен на својот стадион го пречека Борусија Менхенгладбах во рамките на Бундеслига.

Одбраната на Баер Леверкузен одлично ја заврши работата и не беше совладана ниту еднаш, а напаѓачите на Баер Леверкузен постигнаа два гола. Натпреварот заврши со победа од 2:0 на [%HOMETEAM %].

На оваа страна можете да ги погледнете головите, акциите од натпреварот помеѓу Баер Леверкузен и Борусија Менхенгладбах.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4-mobile/gi331.mp4?token=1520713493-G6CvyljVfH1siBlNC6jXZybE1lWYvRXRU61R1pYaGyM%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

бонуси информации на најдобрите обложувалници можеш да најдеш само на kladenje.mk