Хајлајтс и голови од Спортинг vs Викторија Плзен

Спортинг на својот стадион го пречека Викторија Плзен во рамките на УЕФА Европа Лига, во Четврток, 8 3.

Публиката можеше да види возбудлив натпревар на кој беа постигнати 2 гола и двата во мрежата на Викторија Плзен. Тоа резултираше со победа на Спортинг од 2:0.

Сите шанси, акции и голови во хајлајтсот од натпреварот подолу на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4-mobile/it8k8_1.mp4?token=1520548850-TSsWm%2F%2FqE1Pm%2BNQXka%2BaDg5PmkKei9IoWZ3bkSrL%2BfE%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

На kladenje.mk ги рангиравме најдобрите онлајн кладилници. Провери каде имаш најдобри услови.