Хајлајтс и голови од РБ Лајпциг vs Зенит

Во Четврток, 8 Март, РБ Лајпциг го нагости Зенит во рамките на УЕФА Европа Лига натпревар.

На натпреварот имаше три гола, од кои 2 ги постигна РБ Лајпциг, а еден гол постигна Зенит. Тоа резултираше со победа на РБ Лајпциг од 2:1.

Во видео хајлајтсот од натпреварот помеѓу РБ Лајпциг и Зенит можете да ги видите најдобрите моменти, акции и голови.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4-mobile/1l9g0.mp4?token=1520548630-LEw4i%2F3SpLmXJHEhqXvWsD1CqEMbec3MWPVtA1wQApw%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Сакаш да играш онлајн казино? На casinobonus.mk провери кои онлајн казина нудат најдобри услови за уплата и исплата и најдобри бонуси.