Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Манчестер Сити и Базел

во Среда, 7 Март, Манчестер Сити на домашен терен играше против Базел во рамките на УЕФА Лига на Шампиони.

Натпреварот беше возбудлив, со многу шанси, гостинскиот тим, Базел, успеа да реализира две, додека Манчестер Сити само една, па поради тоа го загуби натпреварот со 2:1.

На натпреварот помеѓу Манчестер Сити и Базел имаше доста акции и истите можете да ги погледнете во хајлатсот од натпреварот подолу.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/xtyz3.mp4?token=1520463138-RneGQmseWLoRbDGLO22fDvRYh1ckhTQLSfSOjV69uyc%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Добиј ги најновите совети за кладење за УЕФА Лига на Шампиони.