Хајлајтс и голови од Лацио vs Јувентус

Во Сабота, 3 Март, Лацио на својот стадион го пречека Јувентус во рамките на Серија А.

Јувентус имаше убаво гостување кај Јувентус, постигна само еден гол, но тој беше доволен за победа бидејќи ја зачува сопствената мрежа, односно домаќинот не постигна гол.

Во видео хајлајтсот од натпреварот помеѓу Лацио и Јувентус можете да ги видите најдобрите моменти, акции и голови.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/o6s3r.mp4?token=1520249201-q9sjclgdk8kT%2FDlharssSmaJTlDmSqtP3Ur3KzQqEwM%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Ги погодуваш натпреварите од Серија А? Провери кој нуди најдобри коефициенти на kladenje.mk