Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Наполи и Рома

Во Сабота, 3 Март 2018, Рома му гостуваше на Наполи во рамките на Серија А.

Публиката имаше можност да види 6 гола, од кои 2 завршија во мрежата на Рома додека 4 завршија во мрежата на Наполи. Тоа резултираше три бода и убаво патување дома за Рома. Конечниот резултат беше 4-2 за гостинскиот тим.

Видете ги сите хајлајтси и голови во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/zjohf.mp4?token=1520248826-zk3h88j8m4ci9ZQf2IJD%2FHlpImcYskhEP1MjBMmnLyI%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Види ги казино рецензиите за најдобрите казина достапни за Македонци.