Хајлајтс и голови од Ајнтрахт Брауншфајг vs Јан Регенсбург

Во Недела, 4 Март, во рамките на 2ра Бундеслига се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Ајнтрахт Брауншфајг и гостинот Јан Регенсбург.

Ајнтрахт Брауншфајг не успеа да ја зачува сопствената мрежа, но 2 пати ја тресеше противничката мрежа па забележа победа со резултат 2:1.

Тука видете ги сите голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Ајнтрахт Брауншфајг и Јан Регенсбург.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/uuei1.mp4?token=1520251240-jNPdPfclAPOpWVCW125rA%2BcRCfpQ013GESRlAaQa1Ls%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Добиј ги најновите совети за кладење за 2ра Бундеслига.