Севиља vs Атлетик Билбао голови и хајлајтс

Во Сабота, 3 Март, Севиља на својот стадион го пречека Атлетик Билбао во рамките на Ла Лига.

На натпреварот имаше точно 2 гола, и двата ги постигна Севиља. Тоа резултираше со победа на Севиља од 2:0.

Видете ги сите хајлајтси и голови во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/i7rn2.mp4?token=1520250943-6K%2Bx49WycWW1MbgNxqznKpbg2ZA4f7BAQZM%2F1o3%2Fg40%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Неверојатни бонуси, одлични коефициенти и предлог типови на kladenje.mk