Брајтон & Хов Албион vs Арсенал голови и хајлајтс

Во Недела, 4 Март, Брајтон & Хов Албион на својот стадион го пречека Арсенал во рамките на Премиер лига.

Натпреварот беше возбудлив, со многу шанси, но Брајтон & Хов Албион успеа да реализира две, додека Арсенал само една, па поради тоа го загуби натпреварот со 2:1.

Сите акции, голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Брајтон & Хов Албион и Арсенал.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/pok9g.mp4?token=1520248422-RsWf5z71b0H42k%2BNIxaHnxaqh0pQgA8692GTtK%2BX9t8%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Kadenje.mk ви ги нуди сите информации за онлајн кладење во Македонија. Одлични предлог типови и рецензија на обложувалници, бонуси.