Вест Хем Јунајтед ФК vs Шрусбери Таун ФК хајлајтс

Во Вторник, 16 Јануари, Вест Хем Јунајтед ФК на својот стадион го пречека Шрусбери Таун ФК во рамките на ФА Куп.

Од реализациска гледна точка, натпреварот беше малку здодевен со оглед на фактот дека ниту еден тим не постигна гол.

Натпреварот заврши без голови, а најдобрите моменти и акции можете да ги видите на видео хајлајтсот на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/acrn6.mp4?token=1516188196-VXxQMZwRhUfFjnw%2BZPVjEl5m7RD0I%2FDmRmplxsrQGbs%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Одлични коефициенти од 1xbet, провери ги и спореди ги на kladenje.mk