Хајлајтс и голови од Клуб Атлетико Мадрид vs Севиља ФЦ

Клуб Атлетико Мадрид го пречека Севиља ФЦ во Среда, 17 Јануари.

Двата тима постигнаа голови на натпреварот, но на разочарување на домашната публика Севиља ФЦ постигна два, додека Клуб Атлетико Мадрид успеа да постигне само еден гол, па поради тоа го загуби натпреварот со 2:1.

На натпреварот помеѓу Клуб Атлетико Мадрид и Севиља ФЦ имаше доста акции и истите можете да ги погледнете во хајлатсот од натпреварот подолу.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4-mobile/olgc3_1.mp4?token=1516219330-gMXrNYQ89%2FDUlsjwRzXowQDgRpwC%2BsSsNhHg3jzJYm4%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Нашите типстери ги бараат најдобрите коефициенти со најголема вредност, проверете на kladenje.mk