Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу ФК Мец и АС Сент Етјен Лоир

во Среда, 17 Јануари, ФК Мец на домашен терен играше против АС Сент Етјен Лоир во рамките на Лига 1.

Натпреварот изобилуваше со голови и беа постигнати точно 3 гола, но сите во мрежата на АС Сент Етјен Лоир. Тоа резултираше со победа на ФК Мец од 3-0.

Тука можете да ги гледате хајлајтсите и головите.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/merge-smxof.mp4?token=1516220614-886yJ76fAmRXkE4InFqEmXS8IamRO9IE%2FO1W6JUbhU0%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Сите информации за кладење на едно место – kladenje.mk